Kanal Görüntüleme Nedir?

Kanal görüntüleme tesisat konusunda oldukça aranan ve teknolojiye paralel olarak gelişme gösteren bir hizmettir. Çağdaş teknolojiyle paralel olarak ilerlerken arızaların kısa sürede çözülmesi kanal görüntüleme sayesinde bir mucize olmaktan çıkacak.  Kanalların gene yapısı robot cihazlar sayesinde akış durumuna, çatlakların boyutuna ve eğimine bağlı olarak açığa çıkarılıyor.

Kanal Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Evlerde, işyerlerinde ve endüstriyel alanlarda her zaman çeşitli borulara ihtiyaç duyulur. Bu borular yağmur sularının akmasına yardım eden, atık suların sızlamasını engelleyen, petrol hatları ve benzeri borulardır. Şehirlerarası veya büyük sistemler halinde çalışan borularda zaman zaman sorunlar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ilk düşünülecek şey kanal görüntüleme hizmetleri.  Kanal görüntüleme, üzerinde kamera sistemi bulunan ve robocam olarak adlandırılan robotlarla yapılır.

kanal görüntüleme

kanal görüntüleme

Tekerlekli olarak hizmet veren dört yandan işleyen bu robotlar kanalın içine hızla ilerleyerek meselenin kaynağını görmeye yardımcı olur. Teknolojiye paralel olarak gelişme gösteren kameralı kanal görüntüleme sistemleri oluşan tıkanıkların az hasarla tamir edilmesine imkan sağlar. Kanal Görüntüleme lideri Robotek Robot sayesinde artık tüm kanal sorunlarına kesin çözümler bulabilmek mümkün. Ayrıca konu hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.robotekrobot.com/ sitesine ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.