Kalça Bölgesindeki Sivilceler için Çözüm Yöntemleri

Kalça ve basen bölgesinde ortaya çıkan sivilceler pek çok kişinin yaşadığı sorunlar arasında yer alıyor. Kaşıntı yapan ve kötü bir görünüme yol açan bu sivilcelerden ise kurtulabilmek için belli başlı birtakım çözüm yöntemleri bulunuyor.

Öncelikle bu sivilcelerin hangi sebeplerden dolayı çıktığını keşfetmeniz gerekiyor. Aşırı dar giyinmek ya da uzun süre boyunca oturmak gibi sebeplerden dolayı sivilce çıkmış olabilir. Bu yüzden çıkan sivilceleriniz mevcut ise biraz daha bol kıyafetler giymeyi ve biraz daha hareketli kalmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle vücudunuzdaki kıl kökleri havalanacak ve sivilceye yol açmayacaktır.

Sivilcelerin bir diğer sebebi ise strestir. Yoğun bir stres altında hissediyorsanız sivilceler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca birtakım rahatsızlıklar hormonsal ilaçlar kullanmak gibi durumlar da sivilceye yol açabilir.

Çay Ağacı Yağı Uygulaması

Basen ve kalça sivilcelerinden kurtulabilmek için çay ağacı yağını kullanabilirsiniz. Hafif bir şekilde masaj yapar gibi uygulayabileceğiniz çay ağacı yağı sayesinde bölgesel olarak sivilcelerden kurtulmaya başlayabilirsiniz.

Hindistancevizi

Bir diğer sivilce giderici yöntem ise hindistancevizidir. Hindistan cevizini rende yaptıktan sonra peeling görevi görmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama için yine hafif dokunuşlar ile masaj yapar gibi uygulamanız yeterli olacaktır.

Buz Yöntemi

Buz tedavileri de sivilceler için idealdir. Buz ve soğuk kan akışını hızlandıracağı için sivilceleri yok eder. Akşam saatlerinde sivilceli bölgeye buz uygulayarak sivilcelere karşı ufak bir çözüm üretebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir