İnternetin Zararları Nelerdir?

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte bir takım sorunlar da beraberinde gelmiş oldu. Artık arkadaşlıkların birçoğu internet üzerinden sürdürüldüğünden dolayı insanlar birbirlerine sosyal aktiviteleri için fazla zaman ayırmıyorlar.

internet

internet

Gidilen mekanlar da bile mobil cihazlar ve dizüstü bilgisayarlar ile internete girmek isteyen kişilerin sosyal ilişkileri de zarar görmeye başlıyor. İnternetin zararları arasında en büyük tehlike ise bu durumun kişilerin karakterleri ile bütünleşmesi ve giderek daha asosyal bir birey haline gelmesi yer alıyor.

internetin zararları

internetin zararları

İnternet Evlilikleri Etkiler mi?

Evli çiftler evlerinde sosyal ilişkiler kurmak yerine internet üzerinden iletişime geçtikleri için interneti daha az kullanmayı tercih eden taraf yalnızlığa sürüklenebiliyor. Kendi aralarında paylaşacak sosyal hiçbir şeyi kalmayan çiftler giderek zamanla birbirlerinden uzaklaşmaya başlıyorlar.

internet kullanimı

internet kullanimı

Sanal ortamın ayrıca aldatmaya ve çiftlerin birbirlerine şüphe ile bakmalarına yol açacak durumlara yol açması da internetin zararları arasında yer alıyor. Çiftlerin aldatılma şüpheleri ile birlikte psikolojileri giderek bozuluyor ve artan tartışmalar ile beraber depresyon başlayabiliyor. Bu sebeple evli çiftlerin internet kullanırken daha dikkatli olmaları gerekiyor.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir