Güvenli Varil Pompaları Odaksan’da

Ağır sanayi ve tehlikeli maddelerin yoğun olarak kullanıldığı imalâthanelerde, tehlikeli olan malzemelerden bir tanesi de varillerdir. Varillerin içerisinde bulunan kimyasal maddeler, çoğu zaman dikkatli olunmadığında ciddî kazalara ve yaralanmalara yol açarlar. Varil pompaları bu kazaların önlenmesinde ciddî etkileri olan aksesuarlardır.

Varil Pompaları Türleri

Varil pompaları manüel ve otomatik özellikleri sağlayacak şekilde üretilirler. Manüel olan modellerde, emme ve basma özellikleri bulunur. 1” emiş çapı bulunur. 60–220 LT aralığında variller için kullanılabilir. Manüel varil pompası, dakikada 19 litre basabilme kapasitesine sahiptir. Her basmada 0,30 LT sıvı iletilmesini sağlar. Piston kolu INOX, conta ve keçe ürünleri PE + FKM malzemelerinden üretilir. İmalathanelerde ve ağır sanayi kollarında kullanılan; cam suyu, asit, baz, yağ, Adblue gibi tehlikeli sıvıları barındıran varillerde kullanılabilir.

Kimyasal varil pompaları, solvent ve asit türünde tehlikeli kimyasalları barındıran variller için güvenli bir kullanım sunarlar. Kimyasal varil pompası en uygun direnç değerlerinin olduğu tablodan uygun pompa seçimi yapılarak tercih edilebilir. Daimi tur sağlayabilen mekanik bir yapıya sahiptir. Dakikada 22 litre basabilme kapasitesine sahiptir. Her bir turda bir seferde 180 ML basabilme özelliği bulunur. Alkol, tiner, mazot, Adblue ve tüm kimyasalların saklandığı varillerde kullanılabilir. El tipi olan modellerinde ise düşük akışkanlığa sahip sıvıların saklandığı varillerde el ile boşaltmada kullanılabilirler.

Asit ve tiner gibi tehlikeli maddelerin saklanmasında kullanılan varillerde güvenle transfer sağlayan transfer pompaları, özellikle tiner gibi yanıcı kimyasalların transferini güvenle sağlayabilecek özelliklere sahiptir.

Kimyasal Varil pompaları arasında kalite bakımından üstün özelliklere sahiptir. Sürekli devir yapabilen bir yapıya sahiptir. 1” emiş çapı ve dakikada 22 LT sıvı iletebilme özelliklerine sahiptir. Her bir turda 180 ML sıvı iletebilir. 60–200–220 LT bidonlara entegre edilebilir.  Asit, mazot, cam suyu ve gliserin gibi tehlikeli maddeleri muhafaza eden bidonlarda kullanılır. Pompa gövdesi paslanmaz çeliktendir. Böylelikle tüm sıvı transferleri güvenli bir biçimde yapılabilir.

Üstün kalite varil pompaları ve ürün çeşitleri hakkında, http://odaksan.com.tr/mekanik-varil-pompalari/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir