Estetiğin Amacı Doğallıktan Uzaklaşmamak Olmalıdır

Tarih boyunca kısa bir araştırma yaptığınızda kadınların o dönemlerde bile her daim güzel görünme çabası içinde olduklarını, dönemin imkânları çerçevesinde yapılabilecek her şeyi yaptıklarını görürsünüz.

estetik

estetik

Estetik Operasyonlar Güzellik İçin Gerekli mi?

Bazı kadınlar ne yaparsa yapsın, görüntüsünden memnun olmayabilir, makyaj hilelerine başvurabilir ya da bunun gibi farklı yöntemler deneyebilir. Ancak yüz ya da vücut genelinde var olan ve kendisi için kusur olarak görülen bölgelere bazı cerrahi dokunuşlar yaptırma isteyebilir. Cerrahi dokunuşlar denildiğinden ilk akla gelenlerden biri yüz estetiğidir. Çünkü kadınlar vücutlarında bir bölgeden rahatsız olsa da, spor ve diyet desteğiyle şekle sokabiliyorlar ancak burun, dudak ya da kaş gibi bölgelerine müdahale etme şansları olamıyor.

estetik ameliyatı

estetik ameliyatı

Her ne kadar güzellik ve estetik bir arada olan kavramlar olsa da, çok gerekmedikçe küçük dahi olsa bir operasyon yaptırmak doğru değildir. Örneğin burnunuzun görüntüsü sizi gerçekten rahatsız ediyorsa ya da sağlık sorunlarına yol açıyorsa zaten doktorunuz bunu size önerecektir ama aksi takdirde sırf görüntüsünden sıkıldığınız için dudaklarınıza silikon enjekte ettirmek ya da kaşlarınıza botoks yaptırmak gibi müdahaleler son derece yersiz olacağı gibi sizi doğallıktan da uzaklaştıracaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir