Edirne Web Tasarım

Web tasarım, ürün ve hizmet satışı yapan kişi veya kurumların internet sektöründeki görünen yüzüdür. Web siteleri için hazırlanan web tasarımları, web tasarımı yapan firmalar tarafından oluşturulmaktadır. Web tasarımı yapan firma tarafından tasarlanan web tasarımının, stratejik aşamaları da özenle hazırlanmalıdır. İşte, iyi bir web tasarım için uygulanması ve geliştirilmesi gereken stratejik aşamalar şunlardır;

Web Tasarımın Stratejik Aşamaları

İletişim: Web tasarımcısı, web tasarım kodlama işlemine başlamadan önce, web tasarımının amacını iyi kavramalıdır. Yani, reklam ajansı ve şirket arasındaki iletişim kuvvetli olmalıdır. Bu iletişim sürecinde, web tasarıma sahip olacak işletme nereye ulaşmak istemektedir, web tasarımdan beklentileri nelerdir, firmanın renkleri, gerekli yazılımsal eklemeler, firmaya uygun tasarım yapısı sorgulanmalıdır.

Araştırma: Web tasarıma sahip olacak firmanın beklentileri ile o firmanın sektördeki rakipleri karşılaştırılır. Bu anlamdaki web tasarım stratejisi; web sitesinin global veya yerel pazarda, işletmeyi rakipleri karşısında birçok anlamda güçlendirecek ve o sektördeki rakiplerin önüne geçecek iletişim altyapısının hazırlanması olacaktır.

Planlama: Tasarlanacak web sitesinin menü yapısı, kategori yapısı, resim ve video galerileri, içerdiği bilgiler, yazılımlar gibi maddeleri içeren site haritası planı çıkartılır. Web sitesinde yer alan tüm içerikler, ziyaretçi eğilimleri ve bu ziyaretçilerin web sitesinde geçirdiği zamanı arttırma hedefi baz alınarak oluşturulmalıdır.

Geliştirme Süreci: Planlama aşamasındaki web site haritasında belirlenen maddelerin daha da detaylandırılması, ziyaretçiler için geliştirilmesi gerekmektedir.

Tasarım: Web tasarım kural ve uygulama metotlarının, yazılım tekniklerine uygun olarak hazırlanması ve ilgili firmanın kurumsal kimliğini yansıtması gerekmektedir.

Panel Yönetimi: Web tasarımın ve yazılımı tamamlandıktan sonra, web sitesinin veri girişleri kontrol paneliyle sağlanır.

Testler: Herhangi bir görsel ve yazılımsal hatalar yüzünden firmanın imajını olumsuz yönde etkilememek için son kontroller titizlikle yapılmalıdır.

Tasarım ve kodlama entegrasyonu kontrolü

  • Sayfa açılış hızı
  • İçeriğinde kullanılan materyal yapısı
  • İnternet tarayıcıları (browser) uyumu
  • Cihaz (smartphone, tablet) uyumu
  • Kodlama hata testleri
  • Retina ayarları (Yüksek çözünürlüklü cihaz uyumluluğu)
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) uyumluluğu
  • Font, İcon Kullanımı veya CSS Sprite
  • W3C Testi (HTML5 Doğruluk Testleri)
  • SitemapXML Ayarları

Web tasarım planlama ve kodlama işlemini bu şekilde titizlikle yapan firmalar, çeşitli bölgelerde bulunmakta ve her bir web tasarım firması, kendi bölgesinin en iyisi olmak için çalışmaktadır. Trakya bölgesinin en iyi web tasarım firması da hiç şüphesiz Edirne Web Tasarım firmasıdır.

Siz de, hayalinizdeki web tasarıma Edirne Web Tasarım farklıyla sahip olmak için https://www.trakyawebtasarim.com/edirne-web-tasarim/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.