Dünyadaki En İyi Kadın Girişimciler

Dünyada birbirinden farklı girişimci birçok kadın var ve bu kadın girişimciler, başladıkları işi yıllar içerisinde büyüterek, büyük işlere imza attılar. İşte bunlardan birkaçı:

 

Ünlü Kadın Girişimciler

 

Anita Roddick- The Body Shop

 

Şuanda Dünya’da 2000 adet şubesi bulunan Body Shop mağazalarının kurucusudur. İşe başlaması,  kocasının sürekli seyahate çıkması ve çocuklarına destek olmak istemesiyle başlamıştır. Sahip olduğu markanın en önemli özelliği ise, satılan ürünlerin üretim aşamasında hayvanlar üzerinde denenmemiş olmasıdır.

Anita Roddic

Anita Roddic

 

Coco Chanel- Chanel Markası

 

Kadın girişimci deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan Coco Chanel, öksüz kaldıktan sonra maddi ve manevi anlamda birçok sıkıntı çekti. Daha sonra şapka yapma yeteneğini kullanarak, zamanla kadınlar için şapkalar tasarlamaya başladı. Sevgilisinin yaptığı maddi yardımla küçük bir dükkân açtıktan sonra, yıllar içinde başarı sağlayarak kendi markasını oluşturdu ve şuanda dünyanın en iyi markalarından biri.

Coco Chanel

Coco Chanel

 

Ruth Handler-Barbie Bebek

 

Dünyanın en başarılı girişimlerinden biri olarak görülen ve üretimi başladığından bu yana milyonlarca ciro yapan firmanın sahibi Ruth Handler, göğüsleri olan ilk bebeği piyasaya çıkardı ve bununla ilgili yıllardır çevreden tepki gören bir kadındı fakat bu, onun milyarder bir girişimci olmasını engellemedi.

Ruth Handler

Ruth Handler

 

Oprah Winfrey- Harpo Productions

 

Oprah Winfrey, şuanda dünyanın en zengin kadını ve en iyi girişimcisi olarak biliniyor. Çocukluğunda çok sıkıntı çeken ve yardımseverliğiyle bilinen Oprah, çocuk yaşlardan itibaren çalışmaya başlayarak kendini medyada kanıtladı ve bir medya imparatorluğu kurdu.

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir