DLL Dosyaları Ne İşe Yarar?

Tüm bilgisayarlarda var olan dosyalardır. Dinamic Linc Library isminden gelen dll dosyaları ile programların ortaklaşa yaptıkları görevleri koordine etmek amaçlanır. Dll dosyası Word, Excel, Acrobat Reader programları tarafından da kullanılır ve ortak bir işlevi gerçekleştirir. İşletim sisteminde her program için ayrı dosya bulundurmak yerine tek dosya üzerinden bu tarz programlarınızı gerçekleştirebilir.

DLL Dosyalarını Düzenleyen Program

Dll dosyaları metin dosyaları gibi kullanılır ve not defteri programı ile kolay şekilde değiştirilebilir. Bu işlemi yapmak için ayrı bir programa gerek olmaz. Diğer programlar ile birlikte çalışır. DLL dosyaları, Exe, Bat ve Com dosyalarının uzantısı olup uygulamalarda yardımcı olur. Silinme durumunda programları çalıştıramazsınız.

DLL Dosyaları Sorunlarında Neler Yapılmalı

Dll dosyalarının silinmesi durumunda programlar yanıt vermez. Windows işletim sistemi içinde oyun ve programları çalıştırmanıza yaradığı için silinmesi durumunda tüm program ve oyunlarınız kaybolur. Bu gibi durumlarda tekrardan dll dosyası indirmeniz gereklidir. Dll dosyası yazılımının yüklenmesi kısa süreli olup sildiğiniz dosyaları tekrar yüklemenize olanak tanır.

Son Surum sitesinin program arşivinde yer alan dosyalar sayesinde DLL dosyalarınızı yeniden indirerek yükleyebilirsiniz. https://www.sonsurum.net/dll/ ile programları takip edebilir ve istediğiniz programı güvenli şekilde indirebilirsiniz. Menü kısmından istediğiniz programa girerek indirme işlemine başlarsınız. Hızlı, sorunsuz ve güvenilir indirme programı ile bilgisayarınıza da herhangi bir zarar gelmez. Güvenli indirme bağlantısı ile bilgisayarınıza istediğiniz programı kısa sürede indirmeniz mümkündür.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir